کمپانی Autodesk که با نرم‌افزار Autocad معروف است تصمیم گرفته تا به  دنیای پرینترهای سه بعدی وارد شود. اپلیکیشن جدید که Tinkerplay نام دارد،  محیطی کاربرپسند و برای کودکان طراحی شده است. البته به گفته‌ی توسعه  دهندگان این اپلیکیشن برای تمامی سنین طراحی شده و کاربران می‌توانند با  کمک آن اسباب‌ بازی طراحی کرده و سپس آن را تولید کنند. این اپلیکیشن کاملا  جهت تعامل با پرینترهای سه بعدی طراحی و ساخته شده است.


در واقع هدف این اپلیکیشن همانند اتوکد، طراحی است. با این تفاوت که خبری از طراحی‌های  معماری نبوده و صرفا می‌توان توسط آن اثری زیبا و کارآمد خلق کرد.  تینکرپلی که برای آیپد طراحی شده با پرینترهای سه بعدی دسکتاپ قابل تعامل  بوده و از طرح‌های مختلف اسباب بازی استقبال می‌کند. البته این اپلیکیشن  طرح‌های آماده‌ای از شخصیت‌های کارتونی برای کودکان در نظر گرفته که کار  طراحی و انتخاب را آسان‌تر می‌کند. کودکان می‌توانند تمامی اجزای بدن شخصیت  کارتونی یا بخشی از آن را به صفحه طراحی آورده و با کمک آن‌ها شخصیتی که  در ذهن خود دارند را خلق کنند. تمامی رنگ‌ها، طرح‌ها و سایز به اختیار  کاربر قابل تغییر است؛ اجزاهای انتخاب شده با اتصال دهنده‌هایی به هم متصل  شده و یک اسباب بازی کاملی را تشکیل می‌دهد. در نهایت، اسباب بازی که توسط  کابر طراحی شده کاملا قابل تولید توسط پرینترهای سه بعدی است؛ حتی رنگ و  سایز اسباب بازی نیز توسط این پرینترها قابل پشتیبانی است.

محیط تینکرپلی بسیار آسان بوده و مخاطب را برای طراحی انواع مختلف اسباب بازی‌ها  و خلق آثار ذهنی آن‌ها درگیر می‌کند. این اپلیکیشن به همراه لیست بزرگی از  ابزارهای طراحی در پلتفرم‌های آی‌او‌اس، اندروید و ویندوز فراهم شده است.