اسباب بازی لگو پیانو 2798 قطعه ای دارای ۲۵ دکمه‌ی مستقل از هم است که حرکت می‌کنند و همچنین  یک کیبورد قابل جداسازی و از همه جالب‌تر ۲۵ رشته‌ی پیانو دارد. از  ویژگی‌های قابل توجه دیگر آن می‌توان به تعدیل کننده‌ و پدال پیانو و  همچنین درب بزرگی اشاره کرد که می‌تواند باز و بسته شود.

https://digiato.com/wp-content/uploads/2018/11/Piano_01.jpg

این لگو نمی‌تواند نوت‌های واقعی موسیقی بنوازد اما دارای ویژگی نواختن  خودکار است که باعث می‌شود دکمه‌های پیانو به طور خودکار در گام‌های مختلف و  ریتم‌های گوناگون به اجرای موسیقی بپردازند. برای این اسباب بازی حتی یک  نیمکت قابل تنظیم هم طراحی شده است.

صاحب این ایده که خود را  SleepyCow معرفی می‌کند امیدوار است که ایده‌اش آنقدر برای طرفداران لگو  جذاب باشد که شرکت لگو نسبت به تولید این اسباب بازی مجاب شود تا بتوان این  پیانوی اسباب بازی را از فروشگاه‌ها خریداری کرد.

SleepyCow که خود  یک نوازنده‌ی پیانو است از کودکی علاقمند بود تا بتواند با استفاده از  قطعات لگو یک پیانوی اسباب بازی کوچک تولید کند. وی بر این باور است که در  صورت تولید این اسباب بازی، بسیاری از کودکان می‌توانند با اجزای واقعی  داخلی یک پیانو آشنا شوند تا بهتر آن را بنوازند و با آشنایی بیشتری نسبت  به یادگیری آن اقدام کنند.

فیلم نواختن با پیانوی اسباب بازی که از قطعات لگو ساخته شده:


تهیه و تنظیم: وبلاگ بازیشاد