لگو یکی از معرف ترین و محبوب ترین اسباب بازی های دنیا است و تقریبا نام  این اسباب بازی برای همه افراد و گروه های سنی آشنا است. آیا می‌دانید علت  محبوبیت لگو چیست؟ اگر به دنبال جواب این سوال هستید آنرا می‌توان در هیجان  ساختن و خلق شکلی از قطعات بی‌معنی خلاصه کرد. قطعاتی که فرد به آن جان  می‌بخشد و شیی تازه از آنها خلق می‌کند، بازی ساختنی لگو بیش از ۸۰ سال پیش  در کارگاه یک نجار دانمارکی خلق شد و در طول این ۸۰ سال میهمان سرگرم  کننده بسیاری از خانه های دنیا بوده است.

LEGO® Worlds

  لگوهای امروزی در طرح ها و نقش های متفاوت و در بسته بندی های شکیل عرضه  می‌شوند، انواع شخصیت های لگو که از کاراکترهای فیلم های محبوب سینمایی و  انیمیشن ها الهام گرفته شده یکی از معروف ترین این نوع از لگوها هستند.  ایستگاه های پلیس و آتش نشانی، ماکت های خانه سازی، ماشین ها و اکثر وسیله  هایی که به صورت روز مره با آنها در ارتباطیم در قالب بازی ساختنی لگو یا  اصطلاحا اسباب بازی های سازه ای به بازار عرضه شده اند.لگو از قطعات ریزی  تشکیل شده که در آن شیارهای برای اتصال بهتر این قطعات روی هم قرار دارند.  سایز این لگو های ساختنی عموما برابر و اندازه هستند تا بتوانید با خرید  بسته های اضافه این اسباب بازی اشیای بزرگتر و متنوع تری خلق کنید. اکنون  در دنیا نه تنها برند Lego این نوع از بازی را تولید می‌کند، بلکه برند های  دیگری مانند دکول، کوبی و اپین نیز که برندهای چینی هستند نمونه های  مشابهی از این بازی سازه ای را تولید می‌کنند.

 تولید کنندگان لگو

 کمپانی دکول ( Decool ) چین، یکی از بزرگترین تولید کنندگان اسباب بازی  لگو در دنیا است که انواع این بازی را با نقشه های ساخت متنوع تولید و به  بازار عرضه می‌کند. قرار گیری مناسب قطعات بازی روی همدیگر و کیفیت خوب  قطعات ویژه ماننده چرخ، پنجره و چراغ های تزیینی از مواردی است که در لگو  های دکول رعایت شده است. در فروشگاه اینترنتی دتوی شما میتوانید انواع لگوهای دکول را در دسته بازی‌های ساختنی مشاهده کنید.


 چطور لگوی مناسب خود را انتخاب کنیم؟

 لگو و سازه های بازی در محدوده سنی ۳ تا ۹۹ سال قابل استفاده هستند،  واقعیت این است که تنوع بالای این محصول به قدری است که می‌تواند همه سلیقه  ها را در سنین متفاوت پوشش دهد. برای انتخاب این محصول اول به سلیقه فردی  دقت کنید، برای بچه ها عموما شخصیت های کارتنی و سینمایی لگو جذاب هستند،  هویت و کاراکتر این شخصیت ها در ذهن کودکان شکل گرفته و امکان ساخت آنها به  دست خودشان موجب احساس یکی بودن و همبستگی با معیارهای هویت شکل گرفته  خواهد شد همانطور که در بزرگسالان نیز همینگونه است.

برای کودکان

 برای گروه سنی زیر ۵ سال، عموما لگوهای ساختنی که به آنها اجازه کشف و  بروز خلقیت را بدهند مناسب است. این لگو ها از رنگ های جذاب و متنوع تشکیل  شده و قطعات نسبتا بزرگی دارند. بزرگی این قطعات به علت دقت به سلامت کودک و  حفظ ایمنی او است و پس از آن راحتی در استفاده یکی دیگر از دلایل این  موضوع خواهد بود.

برای گروه نوجوان

 اسباب بازی های سازه ای و بازی های ساختنی مانند لگو، برای این گروه سنی  بیشتر شامل قطعات پیچیده که عناصری از زندگی بزرگسالان را نمود میبخشند  می‌شود. خانه های لوکس، شخصیت های کمتر کارتنی، ماشین ها و سرویس های  خدماتی مانند آتش نشانی از جمله نمونه هایی است که برای گروه نوجوان جذاب و  خواستنی خواهند بود.

Lego Serious Play 2000430 Identity And Landscape Kit - The Bricks Imports!  - The Bricks Imports, Especializados em Modelos e Peças Lego!

برای گروه جوان و بزرگسال

این گروه سنی میل به ساختن را از روی غریضه خلق و رشد در بزرگسالی در  خود دارند. رویاهای این گروه بزرگتر از سایر گروه ها بوده، و شامل لگو های   ساختمان های بلند مانند ایفل، برج العرب و ساختمان های معروف دیگر می‌شود.  شرکت لگو برای گروه بزرگسالان هرساله همایش های بزرگ به همراه مسابقات بین  کشوری برگزار می‌کند تا بزرگسالان رویاهای خود را در قالب اسباب بازی های  این شرکت نمایش دهند. سابقه مسابقات لگو را  در وبسایت رسمی لگو در ایران ببینید.در انتها در هنگام خرید لگو به تعداد  قطعات آن دقت کنید و همواره آگاه باشید که قطعات کم یا زیاد دلیلی بر  محدودیت خلق شما یا کودک شما نخواهد بود. شما حتی می‌توانید چند بسته از  بازی های لگو دکول ( decool ) را باهمدیگر استفاده کنید و از بازی با انها  لذت ببرید. 


تهیه و تنظیم: وبلاگ بازیشاد