لگو (Lego) خط تولید نوعی اسباب بازی است که توسط گروه لگو، واقع در شهر  بیلون دانمارک راه‌اندازی شد. این اسباب بازی شامل قطعات کوچک کائوچویی یا  پلاستیکی است که می‌توان آن‌ها را روی هم سوار کرد و وسایلی از قبیل  خودرو، هواپیما، ساختمان و حتی روبات‌های دینامیک ساخت. این قطعات ریز را  می‌توان پس از مونتاژ، دوباره از هم جدا کرد.

کارخانه لگو کار تولید  آجرهای اسباب بازی خود را در سال 1949 آغاز کرد، از آن زمان گروه لگو  فیلم‌ها، بازی‌ها و مسابقات بسیاری را پشتیبانی کرده و چندین پارک سرگرمی  با مضمون لگو راه اندازی کرده است.در ادامه با ۱۲ حقیقت در مورد گروه لگو  آشنا می‌شویم.

lego-1

۱.  Lego از دو حرف اول عبارت دانمارکی "Leg Godt" به معنای «خوب بازی کن»،  گرفته شده است. هم چنین واژه Lego در زبان لاتین به معنای «در کنار هم قرار  می‌دهم»، و در زبان ایتالیایی به معنای «بهم متصل می‌کنم»، است.

۲. گروه لگو دارای بزرگترین خط تولید تایر در جهان است.

۳.  در فوریه سال 2015 شرکت لگو توسط موسسه Brand Finance به عنوان  «قدرتمندترین برند جهان» نامگذاری شد. پیشتر، این عنوان متعلق به کارخانه  فراری بود.

۴. شعار اصلی این شرکت «بهترین هیچ وقت مناسب‌ترین نیست» است.

۵.  در ماه می 2013 بزرگترین مدل ساخته شده با قطعات لگو در نیویورک به نمایش  گذاشته شد. در این مدل از پنج میلیون قطعه لگو استفاده شده بود که یک ماکت  شبیه سازی شده از X-wind (جنگنده ستاره‌ای در سری جنگ ستارگان) در مقیاس  1:1 بود. رکوردهای بعدی مربوط به یک برج 34 متری و یک ریل قطار 4 کیلومتری  است.

lego-3

۶. برای اینکه بتوانید به ماه برسید، باید یک ستون با 40 میلیارد آجر لگو روی هم سوار کنید.

۷.  سال 1999 لگو خط تولید روبات‌های اسباب بازی را راه‌‌اندازی کرد. ایده  اصلی این روبا‌تها از توسعه و ساخت یک آجر قابل برنامه‌ریزی، در آزمایشگاه  رسانه‌ای دانشگاه MIT شروع شد.

lego-2

۸.  کیفیت و ایمنی جزو اولویت‌های اصلی لگو است. قطعات لگو به اندازه‌ای با  دوام هستند که می‌توان آن‌ها را از نسلی به نسل دیگر هدیه داد. یکی از  دلایل بالا بودن قیمت این اسباب بازی‌ها نیز همین است.

۹. تولید سالانه کارخانه لگو به صورت 36 میلیارد قطعه در هر سال یا 1140 قطعه در هر ثانیه است.

lego-4

۱۰.  بخش طراحی این کمپانی واقع در بیلون دانمارک شامل 120 طراح برای طراحی  کانسپت اولیه و توسعه محصول است. علاوه بر این لگو، دفترهای کوچک طراحی  دیگری در انگلیس، اسپانیا، آلمان و ژاپن دارد که وظیفه آن‌ها توسعه لگو  برای آن منطقه جغرافیایی خاص است.

۱۱. گروه لگو یک برنامه کامپیوتری  به اسم Lego Digital Designer فراهم کرده است که طرفداران و مشتریان لگو  می‌توانند با استفاده از آن طراحی‌های دیجیتال منحصر به فرد خود را به وجود  آورند. این برنامه قابل اجرا روی سیستم عامل مک و ویندوز است.

lego-5

۱۲.  بزرگترین بازار لگو در جهان به آلمان تعلق دارد. در واقع اسباب بازی اول  در این کشور لگو است. بازار بزرگ بعدی این شرکت آمریکا است.

نظر شما درباره این اسباب بازی چیست؟ آیا شما هم در کودکی لگو داشته‌اید؟


تهیه و تنظیم: وبلاگ بازیشاد