نحوه برخورد خانواده ها با آرایش کردن کودکان با توجه به فرهنگ و اعتقادات هر خانواده ای متفاوت است، گفت: هرچند تمایل به آرایش کردن در کودکان،  اغلب والدین را نگران می‌کند، اما والدین نباید آن را یک بیماری و اختلال  بدانند.

در علم روانشناسی برای آرایش کردن یا نکردن ازکودکی تا نوجوانی هیچ محدوده سنی خاصی تعیین نشده، افزود: تمایل به آرایش در کودکان و نوجوانان، یک امر  طبیعی است زیرا آنها با الگو گرفتن و همانندسازی با مادر یا خواهر خود، از  سه تا چهارسالگی در بازی‌های کودکانه با برداشتن لوازم آرایشی بزرگترها و  آرایش کردن خود یا عروسکشان، شور و اشتیاق آرایش کردن را نشان می دهند.

نگرانی والدین در آرایش کردن کودک باید از زمانی آغاز شود که کودک یا نوجوان در آرایش خود افراط کرده و یا در موقعیت‌های زمانی و مکانی نامناسب  این‌کار را انجام دهد.

اینکه اصلا به کودک اجازه آرایش داده نشود، ممکن است برخی کودکان را لجباز  کند، طوری که سرسختی از خود نشان دهند و اتفاقا میل به آرایش کردن در آنها  بیشتر شود.

برای کم کردن تمایل به آرایش در کودکان و نوجوانان به منظور جلوگیری از سرکوب نشدن امیال کودک و با توجه به شرایط سنی حساس و در نظر گرفتن لطافت پوست آنها، تا جایی که ممکن است، لوازم آرایشی کودکانه ای برای آنها تهیه شود که حاوی مواد بی ضرر و بیشتر جنبه سرگرمی داشته باشد، نه اینکه خانواده ها لوازم آرایشی بزرگ ترها را در اختیار کودک قرار دهند.


جهت تهیه لوازم آرایشی کودکانه که بی ضرر و بیشتر جنبه سرگرمی برای کودکان دارن می توانید با کلیک در این قسمت سری به قسمت لوازم ارایشی کودکان در فروشگاه بازیشاد بزنید.

تهیه و تنظیم: وبلاگ بازیشاد