سلبریتی‌ها، سوار بر اسکوتر!

سری به صفحه توییتر و اینستاگرام  سوپراستارهای معروف دنیا بزنید. توییت‌هایی خواهید دید که نشان می‌دهد  آن‌ها روی وسیله‌های عجیب و غریب، که دنیا آن‌ها را با نام هاور برد  می‌شناسد، با سرعت در حال سواری هستند و از صدای یو-هو و سوت و جیغ‌شان  می‌توانید تشخیص دهید که چه هیجان و لذتی را تجربه می‌کنند.

یک تفریح تکنولوژیک

راستش را بخواهید، اسکوتر برقی و هاوربرد  برای اینکه یک روز پر از تفریح و سرگرمی برای شما بسازد، چیزی کم ندارد.  برای کسانی که تا به حال هاور برد سواری نکرده‌اند عرض کنم که فرض کنید  اسکیتی دارید که بدون زحمت و فشار پای‌ شما با سرعت حرکت می‌کند و خودش  تعادل‌اش را حفظ ‌می‌کند. بهتر ازین نمی‌شود! به همین دلیل است که می‌گوییم  باید حتماً در مورد خرید اسکوتر برقی فکر کنید. شاید بتواند به عنوان هدیه  تولد برای فرزند نوجوان‌تان، دوستانتان و حتی خودتان گزینه بسیار مناسب و  تکرارنشدنی‌ای باشد.

هاوربردهای دوست‌دار طبیعت

البته ناگفته نماند که خانواده اسکوتر برقی و  هاور برد بیشتر از اینکه وسیله‌هایی برای هیجان جوانان و نوجوانان باشد،  جزء وسایل نقلیه تک-نفره مدرن، با آلایندگی صوتی و زیست محیطی بسیار کم  (Eco-Friendly)، به حساب می‌آید. سبکی و قابلیت حمل آسان، میزان آلایندگی  بسیار پایین و تولید آلودگی صوتی ناچیز این وسایل، در کنار اینکه به راحتی  قابل شارژ با الکتریسیته هستند، باعث شده که روزبه‌روز به طرفداران این  وسیله‌های شگفت‌انگیز در اروپا و امریکا اضافه شود.

اسکوتر برقی از کجا آمد؟

تاریخچه لغت اسکوتر در اصل به یک مدل موتور  سیلکت برمی‌گردد که بعد از دوران جنگ جهانی دوم، با هدف تولید وسیله  نقلیه‌ای شخصی و ارزان در دنیا رواج پیدا کرد. اسکوترها جزء نسل‌های اولیه  انواع موتورسیکلت شناخته می‌شوند. پلتفرم آن محفظه‌ای دارد که پای شما روی  آن قرار می‌گیرد. کمپانی‌ها هوندا و وسپا تولید کننده‌های شناخته شده این  نوع موتور سیکلت‌ها بودند و  به همین دلیل در ایران با اصطلاح موتور وسپا  شناخته می‌شوند. از طرف دیگر، اسکوتری که امروزه به عنوان وسیله بازی  کودکان جا افتاده، در انگلیسی Kick-Scooter است. 

اما هاوربرد یا اسکوتر برقی، در ابتدا با  مدل مرسوم امروزی‌اش خیلی فرق داشت. اول سروکله‌اش در فیلم‌ها و داستان‌های  علمی‌-تخیلی پیدا شد. وسیله‌ی کوچکی توصیف می‌شد که با فاصله‌ی کمی از  زمین پرواز می‌کرد(اصطلاحاً در هوا سُر می‌خورد) و افراد، ایستاده رویش  جابجا می‌شدند. (رمان نویس بریتانیایی م.ک.جوزف (M.K.Joseph) سال ۱۹۶۷ در  داستان‌هایش هاور برد را  ابداع کرد.). در سال ۲۰۱۴ نسخه واقعی این وسیله‌ تکنولوژیک، توسط صدها  کمپانی چینی در رنگ‌ها، مدل‌ها و با قابلیت‌های مختلف تحت عنوان هاوربرد،  اسکوتر برقی یا اسکوتر هوشمند تولید شد و با محبوبیت پیدا کردن آن، حالا  کمپانی‌های امریکایی هم به صورت گسترده به تولید آن می‌پردازند. البته مدل  واقعی آن دو چرخ در طرفین دارد و به آن صورت علمی-تخیلی در هوا معلق نیست.  درست مثل وسایل نقلیه دیگر، چرخ‌ها عامل جابجایی هستند نه یک نیروی محرکه  قوی مغناطیسی یا یک ابر رسانا!  هاور بردهای نرمال امروزی معمولاً دو چرخ  در طرفین دارند. پلتفرم مستحکمی که وزن شما را تحمل می‌کند و شما روی آن  خواهید ایستاد، بین دو چرخ قرار می‌گیرد.

انتخاب اسکوتر برقی

انتخاب اسکوتر برقی یا هاوربرد مناسب، نیاز  به بررسی دقیق دارد. با روی کار آمدن ده‌ها مدل موجود در بازار ما، حالا  کار خرید اسکوتر برای شما سخت‌تر خواهد شد. رنج قیمتی یک اسکوتر برقی از  پانصدهزار تومان تا ۳میلیون تومان است. اما مهم‌تر از قیمت کارآمدی این  وسیله برای شماست. باید بدانید نیاز شما برای چیست؟ اسکوتر برقی تا چه وزنی  را می‌تواند تحمل کند؟ حداکثر با چه سرعتی حرکت می‌کند؟ سرعت بهینه آن در  چه وزنی شکل می‌گیرد؟ در چه شیبی قادر به حرکت است؟ به چه صورت قابل شارژ  است و در هر بار شارژ، تا چه مدتی کار می‌کند؟

از سواری خود لذت ببرید

در آخر این را بگویم که با داشتن یک هاور  برد، لذت سواری در سرعت بالا درست مثل یک ابرقهرمان در فیلم‌های تخیلی را  تجربه کنید. یادگیری سواری گرفتن از اسکوتر برقی کمتر از یک ساعت از شما  زمان خواهد برد و بعد، دنیای جدیدی از هیجان و تفریح رو به شما باز می‌شود.  اگر به دنبال خرید آنلاین اسکوتر برقی هستید، فروشگاه اینترنتی مدیسه  جدیدترین مدل‌های اسکوتر برقی کمپانی i-Touch را در ویترین خود قرار داده  که می‌توانید آن‌ را ملاحظه کنید. برای خرید اسکوتر برقی و خرید اینجا را کلیک کنید.

تهیه و تنظیم: وبلاگ بازیشاد