با پیشرفت تکنولوژی، شرکت‌های مختلف سعی دارند با  نوآوری‌های خاصی، مرز بین دنیای مجازی و واقعی را بردارند. محبوبیت بیش از  پیش تکنولوژی واقعیت افزوده نیز خود گواه بر این ادعا است و همه شاهد بودند  که تابستان 2016 با عرضه بازی اندروید و آیفون پوکمون گو افراد مختلف چه  استقبال عظیمی از این تکنولوژی کردند. با این حال، بازی‌هایی همانند پوکمون  گو، تکنولوژی‌های خیلی پیچیده‌ای نداشتند و همین باعث شده بود تا بسیاری  از افراد حس کنند تا رسیدن به برداشته شدن مرز دنیای واقعی و مجازی، راه  درازی در پیش است. اما به نظر می‌رسد کمپانی Anki، جور دیگری فکر می‌کند. 

Anki Overdrive

Anki،  یک استارتاپ در زمینه تکنولوژی روبوتیک و هوش مصنوعی است که کار خود را از  سال ۲۰۱۰ آغاز کرد. هدف اصلی آنها از همان ابتدا، برنامه‌ریزی اشیا فیزیکی  به نحوی بود که بتوانند به صورت هوشمند رفتار کنند. در همین راستا، آنها  گجت Anki Drive را عرضه کردند و درست یک سال بعد، با برطرف کردن مشکلات این  گجت، نسخه بهبود یافته آن را با نام Anki Overdrive وارد بازار کردند تا  بتوانند مرزهای دنیای مجازی و واقعی را از بین ببرند. با بررسی این گجت  هیجان‌انگیز همراه باشید تا ببینیم چقدر Anki در این راه موفق بوده است.

Anki - Overdrive - Starter Kit price in UAE | Amazon UAE | kanbkam

اگر  شما هم مانند من بچگی خود را با ماشین‌بازی گذرانده باشید، مطمئنا حسی را  که در هنگام دیدن این گجت در من به وجود آمد، درک می‌کنید. در نگاه اول،  Anki OverDrive یک اسباب‌بازی ساده به نظر می‌رسد که شما باید با ساختن یک  مسیر، با ماشین‌های درون جعبه آن به مسابقه بپردازید. اما پس از باز کردن  جعبه و دیدن محتویات آن، نظر شما کاملا برمی‌گردد. Anki OverDrive، یک  مسابقه ماشین سواری مجازی، با ماشین‌ها،‌ سلاح‌های هیجان انگیز و مسیر  واقعی است! شما با استفاده از گوشی هوشمند خود و اپلیکیشن فوق‌العاده Anki  OverDrive، کنترل ماشین‌های بازی را در دست می‌گیرید و در حالت‌های مختلفی  با دوستان یا با هوش مصنوعی به رقابت می‌پردازید! بله، درست خواندید! Anki  OverDrive دارای هوش مصنوعی نیز هست و شما می‌توانید حتی به صورت تک‌نفره  نیز خود را سرگرم کنید. 

تهیه و تنظیم: وبلاگ بازیشاد