نحوهٔ بازی با عروسک بندانگشتی


کودکتان  را به پشت بخوابانید یا او را در یک  صندلی فنری با پشتی قابل تنظیم و  قابلیت لمیدن بگذارید. در هر کدام از  انگشتان اشارهٔ خود یک عروسک  بندانگشتی بپوشید.

انگشت‌ها را به آرامی به میدان دید کودک  ببرید و  صبر کنید تا چشم‌هایش را روی عروسک‌ها متمرکز کند. سپس آهسته هر  عروسک را  معرفی کنید. برای معرفی چیزی مثل «سلام من کلاه‌قرمزی هستم» هم  کافی است.

وقتی  به جای هر عروسک صحبت می‌کنید انگشتتان  را خم کنید تا عروسک به کودکتان  تعظیم کند. چند لحظه مکث کنید طوری که  انگار کودکتان در حال پاسخ دادن است  و سپس به گفت‌وگوی یک‌طرفه بین کودکتان  و هر عروسک ادامه دهید.

در  آغاز، انتظار نداشته باشید که کودک  بتواند حرکات عروسک‌ها را با چشم‌ها و  سرش دنبال کند. دو تاه سه ماه طول  می‌کشد تا او بتواند این مهارت را پیدا  کند. در عوض، بگذارید از تعامل با  شما لذت ببرد. در این سن، مهم‌ترین چیز  بازی کردن با کودک، درگیر کردن او  در بازی و خوشگذراندن شما با هم است.

عروسک انگشتی نمدی حیوانات مزرعه مدل 3421

بازی  با عروسک‌های انگشتی می‌تواند یکی از اولین  بازی‌هایی باشد که کودک شما  به تعامل با دیگران دعوت می‌کند. صحبت کردن در  این بازی سبب افزایش مهارت  زبان خیلی زودتر از معمول نیز می‌شود.این بازی  تنها نیاز به یک نفر دارد  یعنی پدر یا مادر یا حتی اطرافیان دیگر می‌توانند  به سادگی با عروسک‌های  کوچک، نوزاد را سرگرم کنند. این بازی برای نوزاد  شما بسیار هیجان انگیز  است و سبب تقویت مهارت های او نیز می شود.

 انواع عروسک‌های انگشتی  در بازار موجود هستند و شما  می‌تواند با توجه به سلیقه خود چند عدد از  عروسک‌های گوناگون و رنگارنگ را  خریداری کنید. برای شروع بازی باید ابتدا  یکی از عروسک‌ها را در یکی از  انگشت‌های دست‌تان کنید. در حالی که عروسک  را با انگشت‌تان تکان می‌دهید و  بالا و پایین می‌کنید اسم نوزادتان را صدا  کنید، می‌بینید که نوزادتان  می‌تواند حرکت عروسک را دنبال کند.عروسک انگشتی خانواده - بازیهای فکری آفرینش پازل

کمی  بعد، انگشت‌تان را به صورت دایره وار حرکت دهید.  هر زمان کودک شما توانست  حرکت عروسک را دنبال کند، سعی کنید یک حرکت جدید  یا مجموعه‌ای از چند  حرکت را اجرا کنید. کم‌کم شما می‌توانید عروسک‌های  دیگری را نیز به  انگشتان‌تان اضافه کنید. این بازی به رشد و تقویت بینایی  نوزاد سرعت  می‌دهد. استفاده از عروسک‌های مختلف در رنگ‌های شاد و متنوع  می‌تواند برای  نوزاد هیجان انگیز باشد. بعد از مدتی می‌توانید از عروسک‌های  حیوانات  استفاده کنید و هنگام بازی نام حیوان و صدای آن را بگویید تا به  توسعه  دایره واژگان کودک‌تان نیز کمک کنید. عروسک‌هایی با شکل میوه ها نیز   می‌تواند ایده خوبی برای این بازی‌ها باشد.


 وبلاگ فروشگاه اسباب بازی بازیشاد

https://bazishad.com