دیدن هواپیما، هلی کوپتر و پهپاد یا کوادکوپتر همیشه علاوه بر یادآوری حس خوب پرواز، احساس آزادی و خیالپردازی را به همراه می آورد. داشتن انواع اسباب بازی های  مختلف از مدل های گوناگون هلیکوپتر ، پهپاد و هواپیما اسباب بازی مسلما  چنین احساساتی را چند برابر خواهد کرد. برای همین است که کودکان به ویژه  پسربچه ها ناخودآگاه تمایل زیادی به تصاحب اسباب بازیهای پروازی نشان می دهند و هر چه انواع اسباب بازی های پروازی از امکانات پیشرفته تری برخوردار باشد احساس لذت و هیجان در آنها افزایش بیشتری پیدا می کند.

جنس بدنه اغلب محصولات موجود در مجموعه پروازی هواپیما، هلیکوپتر، پهپاد و کوادکوپتر از پلاستیک فشرده سبک و مرغوب می باشد که در آن برخی قطعات نیز فلزی هستند. البته بدنه تعدادی از انواع محصولات این دسته نیز فلزی بوده و  در آن استانداردهای لازم رعایت شده است. اندازه محصولات پروازی هم بسته به نوع و امکانات موجود در آن ها مختلف بوده و همچنین در انواع کنترل دار بسته به قیمت، مشتریان می توانند از نمونه هایی با کنترل مسافت بیشتر و زمان پرواز طولانی تر برخوردار شوند. این تنوع کیفیت و امکانات در انواع کنترل  دار و در نمونه های کواد کوپترها که نیاز به حساسیت ساخت و تجهیز بالاتری دارند بیشتر دیده میشود و وابستگی تجهیزات و قیمت محصول در آنها مشهودتر است چنانکه انواعی از پهپادها و کوادکوپترهای فوق حرفه ای را هم می توان در میان محصولات این مجموعه به نسبت قیمت های گوناگونی که از سوی تولید  کنندگان اعلام شده است ملاحظه نمود.

Amazon.com: Holy Stone HS110D FPV RC Drone with 1080P HD Camera Live Video  120°wide-Angle WiFi Quadcopter with Gravity Sensor, Voice Control, Gesture  Control, Altitude Hold, Headless Mode, 3D Flip RTF 2 Batteries:

بررسی امکانات کوادکوپترهای اسباب بازی
کوادکوپترهای اسباب بازی به مدل های متفاوتی تقسیم می شوند و با توجه به قیمت، نوع طراحی و همچنین کارایی هر کدام، ویژگی ها و امکانات آن ها متفاوت است. در این قسمت انواع کوادکوپترهای اسباب بازی را به چند دسته اصلی تقسیم کرده ایم تا بهتر بتوانیم امکانات هر دسته را بررسی کنیم.

امکانات و ویژگی های خاص این دسته از کوادکوپتر ها همان دلیل اصلی قیمت  بالا و البته محبوبیت بیش از حدشان است. برخی از این پرنده ها قابلیت  هیبریدی دارند و به خوبی تمام خواسته هایتان را پاسخگو هستند! آن ها به  زیباترین شکل ممکن پرواز می کنند و البته توانایی حرکت در آب را هم دارند.  البته این ویژگی متعلق به نمونه های خاص و حرفه ای است.

در کل از آنجایی که اسباب بازی های کنترلی، به شما این امکان را می دهد  که برای حرکت هر لحظه ی اسباب بازیتان تصمیم بگیرید، حس متفاوت تری را نسبت  به دیگر پرنده ها به شما خواهد داد.

از اصلی ترین و مهم ترین امکانات کوادکوپترهای اسباب بازی کنترلی می  توان به مواردی مانند دارا بودن دوربین، جی پی اس و همچنین بهره بری از  قابلیت هایی مانند Power-Off Automatically اشاره کرد.

قابلیت Power-Off Automatically با هدف جلوگیری از سقوط ناگهانی و خراب  شدن کوادکوپتر طراحی شده است. زمانی که انواع پرنده های کنترلی در حال  پرواز هستید، در صورتی که یک شی به پره های آن برخورد کند، دستگاه خاموش می  شود تا جلوی آسیب رسیدن به پره ها را بگیرد. این ویژگی های خاص، اصلی ترین  دلایلی هستند که افراد را مجاب می کنند تا هزینه بیشتری در نظر بگیرند و  برای خرید کوادکوپتر حرفه‌ای به جای کوادکوپتر معمولی اقدام کنند.

Amazon.com: Quadcopter Drone With Camera Live Video, EACHINE E58 WiFi FPV  Quadcopter with 120° FOV 720P HD Camera Foldable Drone RTF -25 mins flight  time, Altitude Hold, One Key Take Off/Landing,(3Pcs Batteries):

امکانات کوادکوپتر های کوچک یا همان مینی هلی کوپتر ها چیست؟

این دسته از هلی کوپتر های کوچک، در دسته کوادکوپتر های ارزان قیمت قرار  می گیرند که برای کودکان مناسب است و می تواند به خوبی آن ها را سرگرم  کند.

مینی هلی کوپتر ها اکثرا به شکل شخصیت های کارتونی مانند هیرو یا دزدان  دریایی طراحی شده اند و با یک باتری شارژی کار می کنند. این دسته از  کوادکوپترهای اسباب بازی کنترل حرکت ندارند و حرکت آن ها فقط رو به بالا و  پایین است. البته برخی از آن ها قابلیت حرکت به سمت چپ و راست را نیز  دارند. معمولا این کوادکوپتر ها دارای یک کابل USB هستند تا بتوانید آن ها  را شارژ کنید. با توجه به نوع طراحی آن ها ممکن است دارای چراغ های LED  کوچک، رنگی و چشمک زن باشند.

امکانات و قابلیت های کوادکوپتر اسباب بازی موزیکال و هواپیمایی

کوادکوپتر های موزیکال که معمولا بدون کنترل هم هستند مانند مینی هلیکوپتر ها قیمت زیادی ندارند. این دسته از کوادکوپتر ها برای کودکان کم سن و  سال مناسب است زیرا پیچیدگی خاصی ندارد. از اصلی ترین امکانات این دسته از  کوادکوپتر ها می توان به پخش موسیقی، نورپردازی و چرخش به سمت بالا و  پایین اشاره کرد. برخی از این پرنده های موزیکال، دارای پره های یدک هستند  تا در صورتی که مشکلی برای پره های آن پیش آمد بتوانید آن را تعویض کنید.

Drone, Quadcopter PNG

چه طور یک کوادکوپتر اسباب بازی با امکانات مناسب تهیه کنیم؟

تا این قسمت از مقاله به بررسی امکانات کلی پرنده های دوست داشتنی صحبت  کردیم اما اگر بخواهیم نگاه کلی به این سوال داشته باشیم که کوادکوپترهای  اسباب بازی چه امکاناتی دارند، باید بگوییم که شما دقیقا به دنبال چه چیزی  هستید؟

قطعا پرنده ها قابلیت ها و ویژگی های متفاوتی دارند که تاثیر مستقیم روی  قیمت آن ها دارد اما شاید برخی از این امکانات اصلا مناسب شما نباشد. به همین دلیل پیشنهاد ما این است که به جای بررسی امکانات کلی کوادکوپترها، با  توجه به بودجه ای که در نظر دارید، انواع پرنده های اسباب بازی را چک کنید و بعد از بررسی امکانات آن ها یکی از بهترین ها را تهیه کنید. البته که انجام دادن این کار، نیازمند منبع مناسب است که سایت اسباب بازی بازیشاد می تواند یک  منبع جامع برای پیدا کردن پاسخ سوالات شما در مورد امکانات انواع کوادکوپتر ها و هواپیما و هلیکوپترهای کنترلی باشد.

How to Fly a Drone: A Beginner's Guide to Multirotor Systems