پازل مکعبی چند وجهی کودک

پازل کودک

(دیدگاه {{model.count}} کاربر)
تعداد
نوع
ویژگی‌های محصول
 • ویژگی‌های محصول: مدل: پازل مکعبی تعداد قطعه: 30 قطعه مکعب نوع بازی: فکری آموزشی رده سنی: 3 سال به بالا ساخت ایران جنس: پلاستیک سخت
10%
50,000
45,000 تومان
آماده ارسال ناموجود
 • {{value}}
کمی صبر کنید...

استفاده از پازل باعث می شود کودک مفهوم نظم را درک می کند و تفکر منطقی در  او ایجاد می شود. با وجود آن‌ که دنیای امروز پر از سرگرمی‌های دیجیتال  است اما هنوز پازل جایگاه خود را حفظ کرده است. پازل حس کنجکاوی کودک را  تحریک می کند و او را وادار می سازد تا قوای ذهنی خود را در جهت رسیدن به  هدف به کار گیرد.این بازی مناسب برای هر سنی است و می‌تواند اوقات فراغت  خوبی برای‌تان رقم بزند. کودک ،با استفاده از پازل های مکعبی ، مفهوم سطح و  حجم و ارتفاع را یاد می گیرد.پازل آماندا دارای شش وجه و ۳۰ تکه است و هر کدام از شش وجه مکعب ها دارای  تصاویر متفاوتی است که با در کنار هم قرار دادن قطعات شش طرح مختلف(تصاویر و  اعداد) تشکیل می شود.این مکعب ها به دلیل تصاویری که دارند جهت آموزش کلمات جدید و آموزش رنگ ها  مناسب هستند و همانطور که گفته شد حل پازل فواید بسیار زیادی دارد که از  جمله آنها می‌تواند منجر به افزایش ادارک بصری، تمرکز هماهنگی، بهبود  حافظه، افزاش ترشح دوپامین در مغز، افزایش خلاقیت و تحریک مغز شود. در دست  گرفتن این مکعب ها موجب تقویت مهارت های حرکتی ظریف و قدرت انگشتان کودک می  شود.

اسباب بازی پازل مکعبی

برای ساختن پازل مکعبی به ۹ یا ۱۲ یا ۱۵ مکعب چوبی یا  پلاستیکی نیاز است. هر مکعب دارای شش سطح است، بنابراین می‌توان شش تصویر را بر روی هر سطح چسباند، به این ترتیب که ابتدا مکعب‌ها را پهلوی هم قرار دهید، سپس تصویر مورد نظر را که به تعداد مکعب‌ها بریده‌اید برروی  آن‌ها بچسبانید و یا این که برروی آن نقاشی کنید. سپس سطوح دیگر را به همین  شکل کامل کنید.

پس از آن مکعب‌ها را که با یکدیگر ترتیب منطقی ندارد، جلوی  کودک می‌گذاریم و از او می‌خواهیم با کنار هم قراردادن مکعب‌ها شکل را کامل کند. کودکان، زمانی که می‌خواهند سطوح دیگر را هم کامل کنند، دچار مشکل  می‌شوند. ولی کودکان چهار تا شش ساله می‌توانند این کار را انجام دهند.

پازل‌ها از نظر موضوع

پازل‌ها، از نظر موضوع، می‌تواند شامل همه موضوعاتی باشد که  در دنیا وجود دارد، ولی کارشناسان برای سهولت در یادگیری و طبقه‌بندی،  آن‌ها را به سه دسته تقسیم کرده‌اند:

۱ ) پازل فصل: در این نوع پازل تصویری که از  تکمیل قطعات به دست می‌آید، یکی از فصول است. این پازل‌ها غالباً طرح کلی  یک فصل را نشان می‌دهد. هنگامی که می‌خواهیم پازل را در اختیار کودک  بگذاریم، او را به صحبت کردن درباره موضوع پازل تشویق می‌کنیم و در مورد  موضوع پازل پرسش‌هایی از او به عمل می‌آوریم.

۲ ) پازل موضوعی: در این پازل، تصویر اصلی  شامل منظره‌ای از روستا، خیابان، منزل، مدرسه، باغ وحش و غیره است. همانطور  که گفته شد، همراه با عرضه پازل، می‌توانیم پرسش‌هایی در خصوص موضوع پازل  از کودک بکنیم و یا این که از او بخواهیم درباره آن داستانی بیان کند.

۳ ) پازل فرم و اندازه: این نوع از پازل‌ها  قطعاتی کم و بسیار ساده دارند که در مراحل اولیه که کودکان هنوز آمادگی  کافی برای بازی با پازل‌های دیگر را ندارند، در اختیارشان قرار می‌گیرد و  معمولاً به اندازه‌های مختلف و متشابه هستند؛ مثلاً، سه مرغابی یا ماهی  و... در اندازه‌های کوچک، متوسط و بزرگ که کودک باید هریک را در جای خود  قرار دهد.

اهداف و فواید پازل‌ها:

 • موجب پرورش دقت در بینایی و حس بساوایی کودک می‌شود.
 •  تشخیص فرم، رنگ، اندازه و شکل.
 • پرورش قوه تکلم و افزایش دامنه واژگان جدید.
 • موجب پرورش دقت و حافظه کودک می‌گردد.
 • کودک یاد می‌گیرد اجزا هستند که شکل اصلی را تشکیل می‌دهند.
 • کودک ضمن بازی یاد می‌گیرد که هر یک از قطعات پازل جزئی از تصویر است و با نبودن هر قطعه تصویر ناقص خواهد بود.
 • کودک، برای کامل کردن طرح، مجبور است رنگ‌ها و طرح اصلی پازل را در  خاطر داشته باشد و جهت خطوط را دنبال کند. مهارت در این کار به یادگیری  خواندن و نوشتن کمک می‌کند.
 • مهارت در این مرحله به قوای ذهنی کودک برای ارتباط اجزای یک موضوع و پروراندن آن برای یافتن کل موضوع کمک می‌کند.
 •  برای یادگیری مفاهیم مکان، اندازه و اشکال هندسی مؤثر و مفید است.
 • تقویت حرکات ظریف و تطابق چشم و دست.
 • تقویت و پرورش حافظه و استدلال دیداری.
 • ذوق هنری کودک با دیدن پازل‌های فصول مختلف رشد و پرورش می‌یابد.
 •  کودک از طریق تفاوت و تشابه اشکال هندسی و غیرهندسی، آن‌ها را با  همدیگر مقایسه می‌کند و قطعات مناسب را در کنار یکدیگر قرار می‌دهد.
 • توجه کودک را جلب می‌کند و باعث رشد مهارت‌های شناختی او می‌شود.

تمرکز، بینایی و لامسه کودک را تقویت میکند

تشخیص بهتر رنگ، فرم، اندازه و شکل نتیجه پازل است.

تقویت تکلم کودک و افزایش دامنه واژگان جدید از فواید پازل است.

تقویت حافظه کودک، تقویت حرکات دست و تطابق چشم ودست،

تقویت هوش و فهم بهتر جزء و کل از نتایج بازی با پازل است

کودک برای کامل کردن طرح پازل مجبور است رنگها و طرح اصلی را بخاطر سپرده و جهت خطوط را دنبال کند. برای همین پازل مهارت در اینکار به یادگیری خواندن  و نوشتن کودک کمک میکند. برای یادگیری مفاهیمی مثل مکان، اندازه و اشکال  هندسی مهم مؤثر و مفیدست. ذوق هنری کودک با دیدن پازل های فصول مختلف رشد و پرورش می یابد. توجه کودک را جلب کرده وباعث رشد مهارتهای شناختی او میشود. اعتماد بنفس واحساس رضایت درونی کودک پس از تکمیل یک پازل (بشرط  متناسب بودن آن با سن کودک) پرورش داده میشود. به وسیله پازل کودک مفهوم  نظم را درک کرده وjفکر منطقی در او ایجاد میشود. حس کنجکاوی اورا تحریک  و او را وادار میکند که در زندگی در جهت رسیدن به هدف بکار گیرد. این بازی به  کودک می آموزد که چگونه از راه منطقی به حل مسائل بپردازد.

ویژگی‌های محصول
مدل: پازل مکعبی
تعداد قطعه: 30 قطعه مکعب
نوع بازی: فکری آموزشی
رده سنی: 3 سال به بالا
ساخت ایران
جنس: پلاستیک سخت

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...