چه چیزهایی بچه‌ها را خوشحال می‌کند؟

ما دوست داریم فرزندان شادی داشته باشیم شاد و پرانرژی. بخصوص صبح‌هایی  که برای مدرسه بیدار می‌شوند؛ اما واقعیت این است که بعضی از بچه‌ها خیلی  با بدخلقی از خواب بیدار می‌شوند و هر صبح با غرغرهایشان ما را کلافه  می‌کنند و اول صبح ما را هم خراب می‌کنند.

علوی - فرزندان شاد

با این بچه‌ها چه‌کار کنیم چطور آن‌ها را خوشحال کنیم؟

حقیقت این است که سرشت و طبیعت بعضی از ما انسان‌ها به‌گونه‌ای است که  ممکن است نسبت به دیگران کمتر احساس خوشحالی کنیم و همین‌طور که کوچولوی ما  صبح‌ها بداخلاق است خود ما هم ممکن است بعضی روزها بی‌حوصله از خواب بیدار  شویم و خلق خوشی نداشته باشیم.

اما این به این معنی نیست که ما نمی‌توانیم احساس شادی را در زندگی خلق کنیم.

راه‌هایی برای اینکه بچه‌ها را شاد و خوشحال کنیم

سرگرمی های مختلف کودک در خانه-قسمت چهارم | کاردرمانی دکتر پیشیاره

-ارتباط بهتری با بچه‌ها داشته باشیم:

ارتباط درست با بچه‌ها کلید شادی آن‌هاست. رابطه‌ای که احساس عشق و محبت  رو به کودک منتقل کند باعث شادی و خوشحالی کودک می‌شود مثل یک برنامه  دلنشین داشتن قبل از خواب کودک. به‌جای رابطه‌ای که به فرزندمان استرس وارد  کند مثل این جملات برو بخواب مگر نه فردا خواب می مونی و معلم دعوات می  کنه می‌توانیم با ایجاد رابطه‌ای سرشار از عشق و محبت کودکمان را شاداب و  سرحال نگه‌داریم.

-ما والدین با این واقعیت رو بپذیریم که نمی‌توانیم شادی دائمی را در  زندگی بچه‌هایمان ایجاد کنیم اما می‌توانیم مهارت‌هایی به بچه‌ها یاد دهیم  که زمان‌هایی که شاد هستند بتوانند این احساس خوب را در خود حفظ کنند مثل  ایجاد باورهای مثبت نسبت به توانایی‌های کودک. یادمان باشد یکی از چیزهایی  که به کودکان کمک می‌کند احساس خوبی را در زندگی داشته باشند و شاد زندگی  کنند داشتم اعتمادبه‌نفس بالاست قدم‌به‌قدم به فرزندتان کمک کنید تا  اعتمادبه‌نفس بالاتری داشته باشد و احساس‌های خوشایندی را در زندگی‌اش  تجربه کند.

-یکی از مهم‌ترین نکات

این است که والدین شادی باشیم اگر ما مدام نگران و غمگین باشیم فرزندمان  از ما در زندگی‌اش الگوبرداری می‌کند سعی کنید والدین شاد و پرانرژی باشید  چطوری؟

با توجه بیشتر به خودتان، زمانی را صرف خودتان کنید ورزش موردعلاقه‌تان،  هنری که دوست دارید … این کارها روحیه شمارا بهتر می‌کند و تبدیل به  والدین شادی خواهید شد

– و… نکته طلایی

10 راز شاد کردن فرزندان که والدین باید بدانند (1) | کیک ساز

رمانتیک باشید. مخصوصاً در زندگی زناشویی‌تان و بدانید اگر واقعاً همسران رمانتیکی باشید فرزندان شادتری خواهید داشت.

و حرف آخر

اگر روابط شما والدین باهم متشنج و پر از درگیری باشد طبق تحقیقات شادی در فرزندان شما به‌شدت کم می‌شود و جای آن را احساسات ناخوشایندی مثل غم و اندوه درونی می‌گیرد.

همسران روابطی آرام داشته باشید تا بتوانید فرزندان شاد و توانمندی بزرگ کنید. موفق باشید.

Premium Photo | Multiethnic children balloon happiness friendship concept

تهیه و تنظیم: وبلاگ بازیشاد