«اندورفین‌ها» مُسکن‌های طبیعی بدن هستند. این ترکیبات در اثر هیجان،  فعالیت ورزشی، خوردن غذاهای فلفلی و… ترشح می‌شوند و درد را تسکین می‌دهند.  ورزش اسپینینگ هم به لطف فعالیت بدنی، باعث ترشح اندورفین می‌شود. علاوه  بر این، بسته به سرعت و زمان رکاب ‌زدن، می‌توانید در هر نوبت تمرین ۴۰۰ تا  ۶۰۰ کالری بسوزانید. انجام ورزش اسپینینگ در کلاس‌های مختص این ورزش، لذت  بیشتری به‌ وجود می‌آورد. در ادامه ۸ دلیل ما برای انجام ورزش اسپینینگ در  کلاس‌های مخصوص را مطالعه کنید.

در کلاس اسپینینگ خیلی انتظار دیدن وزنه نداشته باشید. این ورزش، بیشتر  استقامتی است. در حالی‌که بیشتر تمرکز در ورزش اسپینینگ بر روی پاها است،  ولی رو‌ش‌هایی وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا بیشتر نقاط بدن خود را به  چالش بکشید. هادوبا می‌گوید: «می‌توانیم بجز پاها، کل بدن‌تان را هم حین  رکاب ‌زدن درگیر کنیم. برای این کار، برخی از حرکات ورزش‌های دیگر (مثل مشت  زدن به کیسه‌ی بوکس) را با رکاب ‌زدن ترکیب می‌کنیم. با این روش می‌توان  بازوها و شانه را نیز درگیر کرد. بعضی اوقات وزنه‌هایی را حین رکاب ‌زدن در  دست فرد قرار می‌دهیم. شاید این وزنه‌ها در اوایل کار به نظر سبک بیایند.  ولی با ادامه‌ی تمرین و افزایش خستگی، همین وزنه‌های سبک حسابی شما را به  چالش می‌کشند.»

اسپینینگ فقط برای کاهش وزن نیست، برای کنترل و حفظ وزن هم باید در کلاس  های اسپینینگ بصورت مداوم شرکت کنید. همانطور که مواد غذایی میخوریم، کالری  های موجود در غذاها جذب بدن می شود و لازم است این کالری ها را مصرف کنیم.  اگر کالری های جذب شده را مورد استفاده قرار ندهیم بصورت چربی در بدن ما  ذخیره شده و باعث چاق شدنمان می شود.

مزایا و فواید اسپینینگ:
یک تمرین موثر و فوق العاده است.

اجازه می دهد تا در هر فصلی بتوانید ورزش کنید و کالری بسوزانید.

برنامه های متنوع در کلاس های اسپینینگ باعث تازگی این ورزش می شود.

عالی برای تمام سطوح توانایی. با توجه به آمادگی جسمانی شما با اسپینینگ می توانید فشار تمرین خود را کم یا زیاد کنید.

لازم نیست لباس مخصوص دوچرخه سواری بپوشید. با هر پوششی می توانید ورزش کنید چون در یک محیط بسته با دمای ثابت هستید.

از دیگر فواید اسپینینگ این است که هم می تواند به‌عنوان یک ورزش بی  هوازی انجام پذیرد و انرژی را از ذخایر بیرون کشیده و مقاومت عضلات را به  مرور افزایش دهد. از سوی دیگر نیز به عنوان یک ورزش هوازی و با بالا بردن  ضربان قلب، عضلات قلب و عروق را تقویت کرده و توان آن ها را بهبود می بخشد.  در تمرینات اسپینینگ با تنظیم و کنترل تنفس هنگام رکاب زدن می توان وضعیت  شش ها را نیز بهبود بخشید.

یکی از فواید اسپینینگ همانطور که گفته شد تنظیم و کنترل تنفس است و از  مزایای کنترل تنفس علاوه بر مزیت گفته شده کنترل اضطراب و کاهش ضربان قلب  در موقعیت های خاص است. در واقع ویژگی مشترک ورزش های قدرتی همین از بین  بردن استرس است.

اگر تمایل دارید به طور مرتب سرعت و مقاومت خود را بالا ببرید بهتر است  از اسپینینگ استفاده کنید. اگر شما تازه کار هستید و یا تازه آسیب عضلانی  که برایتان ایجاد شده بود بهبود یافته و یا اصلاً انجام تمرین های شدید  برای شما ایجاد نگرانی می کند، نگران نباشید. هر زمانی که شما سوار بر  دوچرخه سالنی شوید می توانید تمریناتی که مناسب شما است و با شدتی که می  خواهید انجام دهید. تمرینات در اسپینینگ بسیار منعطف هستند و برای هر سن و  سطوح مختلف آمادگی جسمانی مناسب هستند و این از فواید اسپینینگ است.

قبل از انعکاس مزایای فیزیکی استفاده از اسپینینگ باید در واقع اشاره کرد  به ایجاد ماهیچه و فرم دادن به بدن به شکل عالی و درست. در اسپینینگ عضلات  بیشتر در پاها و قسمت پایینی بدن ساخته می شود. اگر قصد دارید که ماهیچه ها را در قسمت فوقانی تقویت کنید و یا بسازید باید از آموزش های ترکیبی و  متقابل نیز استفاده کنی. مثل استفاده از وزنه هنگام رکاب زدن و یا پیلاتس و  سایر ورزش های قدرتی.

تقویت عضلات مرکزی و سیکس پکپ، علاوه بر عضلات اصلی پا که در طول کلاس اسپینینگ به  کار گرفته می شوند، عضلات شکمی نیز به کار گرفته می شوند و تمرین داده می  شوند.

برخلاف مسابقات دوچرخه سواری در جاده ها همانطور که رکاب می زنید می توانید ریتم بدن را بالا ببرید و این کمک می کند تا ریتم پا را حفظ کنید. حرکات از یک موقعیت خمیده به ماهیچه های اطراف شکم و ماهیچه های اطراف  ماهیچه های مرکزی پخش می شود و به این صورت ریتم حرکات در بدن پخش می شود.

شما ممکن است نتیجه حرکات را بلافاصله مشاهده نکنید ولی این یکی از  فواید اسپینینگ یا همان دوچرخه خانگی یا سالنی است که در گذر زمان ایجاد می شود.  همانطور که شما شروع می کنید به احساس حرکات در کل بدن، تأثیرات در ماهیچه  ها از جمله ماهیچه های سیکس پک نیز شروع می شود.